اولین مسابقه نوآوری‌باز برای طراحی هاب هوشمند اتاق نوزاد

با همکاری گروه پرابلم

هوشمندسازی اتاق نوزاد با هاب نینیکس

اوایل قرن 21 بود که مفهوم نوآوری باز مطرح شد و تا به امروز تحت تعاریف گوناگونی در حوزه ها و کاربردهای متنوع، مورد استفاده قرار گرفته است. قصد داریم فارغ از تعاریف معمول و بین المللی از نگاه و بینش نینیکس به این مفهوم بنگریم.

باید در نظر داشت که اغلب رشدهای صورت گرفته در طول تاریخ از محدودیت نشئت گرفته است. معمولا محدودیت ها در همه منابع و همه جنبه­های فعالیت یک سازمان دیده می شود. زمان و پول شاید بیش از سایر جنبه­های محدودیت رفتار و استراتژی سازمان­ها را تحت شعاع خود قرار دهند. وقتی صحبت از جریان فناوری یا نوآوری هم می­شود، به مراتب هرچه کار پیش رفته، این دو محدودیت هم رشد کرده و تبدیل به بزرگترین دغدغه سازمان می­شود. واحد تحقیق و توسعه ( R&D ) به عنوان موتور پیشران سازمان در حوزه نوآوری، بیش از سایر بخش ها با این محدودیت ها دست و پنجه نرم می­کند.

امروز بعد از گذشت چندین سال فعالیت در حوزه طراحی و ساخت محصولات تکنولوژیک، به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم همه توان شرکت را معطوف به رشد یک واحد خاص مثل R&D کنیم، با توجه به محدودیت زمان و بودجه­ای که وجود دارد، در این بازار پرشتاب عقب می­افتیم و نمیتوانیم از نقش و جایگاه خود حفاظت کنیم و رشد مطلوبی داشته باشیم.

به همین خاطر با اتخاذ استراتژی مناسب، شرکت را به سمتی سوق دادیم که بتوانیم فارغ از محدودیت های موجود، با توانی بیش از پیش در این حوزه پیش رویم و بتوانیم آینده­ای هر چه درخشان تر برای فردای نینیکس رقم بزنیم. در نتیجه این تصمیم، پا را فراتر از سازمان خود گذاشته و سعی کردیم ریشه مشکلات را پیدا کنیم و برای حل کردن آن ها، به سراغ تمامی پتانسیل­های موجود در داخل و خارج سازمان برویم و از مهارت، دانش و تخصص بهره بگیریم. اینجا بود که به کارگیری نوآوری باز، ما را بر این داشت تا به جای اینکه تمامی افراد مستعد را به استخدام سازمان خود بیاوریم )که عملا کار غیرممکنی است)، فرهنگ و فرآیندهای سازمانی خود را به گونه ای تعریف کنیم که بتوانیم از پتانسیل افراد نوآور و ماهر که در اطرافمان هستند، استفاده کنیم.

لذا در توسعه محصولات نینیکس در راستای تکمیل راهکار جامع هوشمند سلامت، هاب نینیکس که پل ارتباطی قوی بین گجت نینیکس، پایگاه داده و اپلیکیشن نینیکس است تحت نوآوری باز قرار گرفت. در این ایده با همکاری تیم پرابلم مسابقه‌ای برای توسعه ایده قرارگیری هاب در اتاق نوزاد در نظر گرفته شد تا از پتانسیل وجود یک سامانه هوشمند با قابلیت ماژولار بودن و اضافه شدن انواع سنسورها و تحلیل‌ها در اتاق نوزاد استفاده شود.

مسابقه طراحی هاب نینیکس

30 میلیون تومان

جایزه نقدی

200 میلیون تومان

سرمایه گذاری بر طرح برگزیده

3 ماه

از ایده پردازی تا ساخت نمونه اولیه

مراحل مسابقه

ارسال مدارک

در این مرحله باید مستندات فنی مربوط به طراحی و ایده مطروحه در مرحله اول را طی یک ماه و نیم ارسال کنید.

تیم‌های راه‌یافته به مرحله سوم باید طی یک ماه و نیم نمونه‌ای از ایده خود را بسازند.

داوران مسابقه

مرتضی بهبوئی

مدیر بخش سخت افزار شرکت بهینه داده پردازان رایمون طراح سخت افزار نینیکس با بیش از 6 سال سابقه طراحی در صنعت

مصطفی فکری

7 سال سابقه فروش و بازاریابی مدیر محصول شرکت کاله فارغ التحصیل داشنگاه تهران در رشته MBA

علی شبانی

5 سال سابقه برنامه نویسی حوزه نرم افزار مدیر پروژه شرکت شفق فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر

محمد منفرد

بیش از 5 سال سابقه طراحی صنعتی و برنده جوایز ملی و بین المللی در حوزه طراحی صنعتی فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مهراد معین جهرمی

5 سال سابقه تحقیق و توسعه حوزه سخت افزار و نرم افزار همبنیانگذار شرکت لوکسین تک فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر

محمد ابراهیم برهانی

5 سال سابقه فروش در حوزه تجهیزات پزشکی مدیرفروش شرکت زیما فارغ التحصیل مهندسی برق از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

امیر شکوهی نیا

مدیرعامل شتابدهنده هاردتک 5 سال سابقه مدیریت فروش در شرکت‌های صنعتی کارشناس در حوزه جذب سرمایه و سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها همبنیانگذار استارتاپ نینیکس

حمیدرضا قهرمانی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان متاب 5 سال سابقه طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی همبنیانگذار استارتاپ بیماین و هکر اسپیس

همراهان مسابقه

مستندات مورد نیاز

قوانین عمومی

قوانین اختصاصی

معیارهای داوری

قالب ارائه طرح اولیه

سوالات متداول

مسابقه بعد از اینکه ثبت نام نهایی تیم ها انجام گرفت، در ابتدای خردادماه شروع خواهد شد.

مسابقه دارای دو مرحله می باشد. مرحله اول ارائه طرح های پیشنهادی هاب مورد نظر و مرحله دوم(نهایی)، مرحله ساخت هاب می باشد.

مرحله اول مسابقه (طراحی)، خرداد ماه آغاز و اواسط تیرماه به پایان خواهد رسید.

مرحله اول مسابقه (ساخت نمونه)، اواسط تیر ماه آغاز و آخر مرداد به پایان خواهد رسید.

سه جایزه 20، 6 و 4 میلیون تومانی برای تیم‌های اول تا سوم
سرمایه گذاری تا سقف 200 میلیون توامن بر روی تیم برگزیده

الزاما یکی نیستند. تیم برنده براساس معیارهای مشخص شده از ابتدا و توسط تیم داوران انتخاب می شود. تیم برگزیده براساس معیارهای مورد نظر کمیته برگزاری مسابقه انتخاب و براساس نظر سرمایه گذاران انتخاب خواهد شد.

قرارداد عدم افشا بین تیم‌ها و شرکت بهینه داده پردازان رایمون تنظیم خواهد شد، برای اطلاعات بیشتر به سایت پرابلم مراجعه فرمائید.

هزینه ثبت نام برای هر تیم 100 هزارتومان است و در این مسابقه تا مراحل نهائی و انتخاب تیم برتر، رویداد حضوری، کارگاه آموزشی، کمپ‌ها و ... هیچ هزینه دیگری از شرکت کنندگان اخذ خواهند شد.

بالا